Strona internetowa, jako podstawa budowy wizerunku w sieci. 4 najważniejsze elementy.

Jakie elementy odkrywają najbardziej istotną rolę w budowie wizerunku specjalisty w Internecie? Jest ich co najmniej kilka…

1. Najważniejsze są informacje!

Na stronie internetowej lekarza nie może zabraknąć tak cennych wiadomości, jak:

– zakres świadczonych usług i wykonywanych badań,

– rodzaj wykonywanych usług,

– godziny przyjęć ,

– dane kontaktowe.

Nie musimy zapewne nikomu szczególnie wyjaśniać, jak istotne są to informacje patrząc z perspektywy konsumenta podejmującego decyzję o wyborze specjalisty, do którego ma się udać po poradę.

2. Czytelność strony

Podczas budowy samej strony internetowej należy skupić się na zachowaniu jej czytelności i intuicyjnej nawigacji. To kluczowe elementy, które wpływają na komfort konsumenta podczas jej użytkowania. Warto również pamiętać o nieprzeładowaniu strony grafikami, które mogą jedynie zbytnio zaburzyć jej przejrzystość – co da odwrotny efekt do zamierzonego na początku projektowania strony.

3. Profesjonalny wygląd strony

Profesjonalny wygląd strony odgrywa znaczącą rolę w procesie pozyskiwania nowych klientów i budowania swojego wizerunku w sieci. Szczególnie warto skupić się na:

– zdjęciach, aby zostały wykonane w dobrej jakości,

– czytelnej czcionce umieszczanych tekstów,

– spójnej kolorystyce strony z barwami gabinetu,

– poprawności stylistycznej, ortograficznej i merytorycznej zamieszczanych treści.

4. Wersja na urządzenia mobilne

Poprawność wyświetlania strony internetowej na urządzeniach mobilnych w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo ważna. Aż 3/5 posiadaczy smartfonów odwiedza Internet z poziomu swojego urządzenia. To cenna informacja, którą szczególnie warto wziąć pod uwagę w procesie tworzenia strony www specjalisty z zakresu medycyny.

Obecnie, w dobie wszechdostępnego Internetu, pacjenci posiadają dostęp do wielu szpitali, ośrodków i gabinetów medycznych. Właśnie przez to, jeszcze bardziej istotny staje się ich komfort na etapie poszukiwań informacji o konsultacjach i zabiegach. Strona internetowa stworzona w przejrzysty i spójny wizualnie sposób może stać się doskonałą bazą do wykreowania pozytywnego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *