Bigowanie

Bigowanie dokumentów to termin, który zapożyczony został z języka naszych zachodnich sąsiadów. Po niemiecku zwrot ten oznacza nic więcej niż „zaginanie”. W przemyśle introligatorskim proces bigowania polega na tworzeniu specjalnych wyżłobień, które pozwalają na zagięcie kartonu lub papieru właśnie w ich miejscu. Znacznie ułatwia to składanie różnego rodzaju pudełek, teczek tekturowych oraz innego rodzaju notesów czy też segregatorów. Bigowanie zapewnia stworzenie swego rodzaju „zawiasów” sprawiających, że dany materiał będzie bez problemu zginał się w tym, a nie innym miejscu.

Proces bigowania przeprowadzany jest za pomocą specjalnej maszyny. Wykonuje ona niewielkie wgłębienia w materiałach o różnej teksturze. Procesowi temu możemy poddać różnego rodzaju ulotki, foldery reklamowe, zaproszenia na wszelkiego typu uroczystości, a także wizytówki. Bigowanie wykonuje się także często w przypadku albumów ze zdjęciami. Wszystko, co dawniej składane było ręcznie, dziś może być równo złożone za pomocą maszyny bigującej. Ogromną zaletą tego procesu jest fakt, że nawet pomimo wielokrotnego zginania i rozkładania papieru czy tektury w miejscu bigowania, jego struktura nie ulega zniszczeniu.

W naszej drukarni oferujemy Państwu bigowanie różnego rodzaju dokumentów. Posiadamy najwyższej jakości profesjonalny sprzęt, dzięki któremu proces bigowania przebiega szybko i sprawnie. Ponieważ zależy nam na pełnej satysfakcji naszych klientów, dbamy, by wszystkie zlecenia realizowane były w możliwie najkrótszym terminie oraz dokładamy wszelkich starań, by efekt końcowy procesu bigowania nie pozostawiał nic do życzenia.