Laminowanie

Laminowanie to specjalna technika zabezpieczenia różnego rodzaju powierzchni przed różnymi niekorzystnymi czynnikami, na przykład przed zamoczeniem. Dodatkowo laminowanie chroni przed przypadkowym zgięciem dokumentu oraz zapewnia mu wieloletnią trwałość w niezmienionej formie. Oczywiście jest to również swojego rodzaju forma ozdoby.
Sam proces laminowania polega na pokryciu wydruku folią, wykonaną z tworzyw sztucznych. Może on przebiegać na gorąco lub też na zimno. Powierzchnia wydruku może być zalaminowana z obu stron, możliwe jest również laminowanie tylko jednej jej strony.

Najczęściej laminowanymi wydrukami są wszelkiego rodzaju dyplomy, świadectwa, zaproszenia na ślub oraz inne uroczystości i innego rodzaju dokumenty, na których trwałości szczególnie nam zależy. Po zalaminowaniu mogą być one przechowywane w jak najlepszym stanie przez wiele lat – w szafce, na półce, czy też powieszone na ścianie. Spotyka się również laminowane legitymacje, prawa jazdy czy dowody osobiste – w ten sposób zapewniamy im ochronę przed różnymi szkodliwymi czynnikami oraz przed wyblaknięciem. Coraz częściej widywane są również laminowane wizytówki, foldery reklamowe czy ulotki, czyli najpopularniejsze formy reklamy.
Nasza drukarnia gwarantuje wykonanie procesu laminowania różnego typu dokumentów szybko i sprawnie. Wykorzystywane przez nas laminaty zapewniają pełne zabezpieczenie przed wilgocią, czynnikami mechanicznymi, promieniowaniem UV, przeróżnymi środkami chemicznymi, a także przez zabrudzeniami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że laminowane przez nas dokumenty mają dla klienta dużą wartość, dlatego obchodzimy się z nimi z szacunkiem oraz dbamy o satysfakcję każdego z naszych klientów.