Skanowanie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele dokumentów dostępnych w tradycyjnej, papierowej wersji, musimy przekonwertować na formę elektroniczną. Jest to możliwe za pomocą prostego i znanego powszechnie urządzenia, jakim jest skaner. Niestety, nie wszyscy posiadają w domu tego typu sprzęt, a nawet jeśli znajduje się on w naszym posiadaniu, to jakość zeskanowanych dokumentów często pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli zatem zależy nam na precyzyjnym skanowaniu różnego rodzaju dokumentów, warto udać się w tym celu do profesjonalisty, dysponującego sprzętem ze znacznie wyższej półki.

Urządzenia wykorzystywane do skanowania dokumentów oraz obrazów to tak zwane skanery optyczne. Pozwalają one przetworzyć dowolny obraz do postaci cyfrowej, która następnie może być w dowolny sposób obrabiana oraz edytowana przy użyciu podstawowych programów komputerowych.

Najczęściej skanowane dokumenty to różnego rodzaju podręczniki i skrypty szkolne czy akademickie, które w formie elektronicznej mogą być znacznie łatwiej przesyłane oraz obrabiane. Bardzo często skanuje się również dokumenty takie jak dowody osobiste, prawa jazdy czy też inne dokumenty potwierdzające naszą tożsamość, niezbędne do zawierania różnego rodzaju umów. Na co dzień skanujemy również różnego rodzaju fotografie i ilustracje, którymi chcemy się podzielić z osobami, z którymi mamy kontakt jedynie elektroniczny.

W naszej drukarni wykonujemy skany w trzech kategoriach. Są to skany kolorowe, w skali szarości oraz skany monochromatyczne. Maksymalna szerokość dokumentu, który można u nas zeskanować to 914 mm. Wykonywane przez nas skany wyróżniają się spośród innych swoją doskonałą jakością. Dzięki urządzeniom renomowanych marek jesteśmy w stanie przygotować skany o ostrości w najmniejszym stopniu nie ustępującej ostrości oryginalnego dokumentu lub fotografii.