Jak działają wyszukiwarki internetowe?

Ze względu na fakt, iż Google generuje prawie 98% ruchu w Polskim Internecie to najważniejszym elementem będzie pozycjonowanie strony właśnie w tej wyszukiwarce. Wiele osób twierdzi, że prawie 100% ruchu na ich stronach jest pozyskiwanych właśnie z Google!

Z jakich elementów składa się więc wyszukiwarka internetowa?

  • robaka indeksującego
  • bazy danych oraz indeksu
  • programów wyszukujących

Co to jest i do czego służy robak indeksujący?

Robak indeksujący rozpoznawalny również pod zwrotem: bot, pająk, spider czy crawler. Szczegółowy opis znajdziesz na Wikipedii

Co to jest i do czego służy baza danych oraz indeks?

Baza danych jest zbiorem danych (stron internetowych, treści, itp.) jakie zebrał podczas swojej wędrówki robak indeksujący. Dane umieszczane w indeksie są dodawane do bazy i jeżeli zostały zindeksowane to wyświetlają się na liście wyników wyszukiwania w Google. Głównym zadaniem bazy danych jest indeksowanie oraz wyświetlanie wyników wyszukiwania.

Co to jest i do czego służy program wyszukujący?

Program wyszukujący służy do przeszukiwania indeksu oraz bazy danych w poszukiwaniu słów kluczowych wpisywanych w wyszukiwarce internetowej. Jeżeli program znajdzie w indeksie jakieś strony to wyświetla je użytkownikowi szukającemu dane informacje na temat wysłanego zapytania. Program wyszukujący wyświetla strony zgodnie z ustalonym rankingiem. Pierwsze strony jakie się wyświetlają są stronami najczęściej pozycjonowanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *