Darmowy hosting stron internetowych

Na początku swojej przygody z internetem i tworzeniem stron internetowych wiele osób stara się ograniczyć koszty początkowe rozpoczęcia działalności i szuka bezpłatnego hostingu swojej strony internetowej. Myślę, że taka podejście jest bardzo rozsądne, z punktu widzenia ograniczania wydatków na starcie, chociaż koszt hostingu współdzielonego nie powinien w widocznym stopniu wpłynąć na budżet całego przedsięwzięcia. Ceny najtańszych i bardzo sensowych hostingów zaczynają się już od około 30 złotych rocznie. Taki hosting powinien być wystarczający do pierwszych przygód z tworzeniem stron internetowych, a w niektórych przypadkach wystarcza do obsłużenia strony z ruchem na poziomie 15-20 tysięcy ruchu miesięcznie (nie licząc udziału różnego rodzaju botów).

Całym sensem istnienia tego wpisu jest nasza propozycja: Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy:

  • posiadają ciekawe pomysły na stworzenie strony internetowej, a nie mają swojego hostingu, a na którym mogliby opublikować stronę
  • aktualnie posiadają stronę na darmowym hostingu, ale z jakiś przyczyn hosting jest niewystarczający lub posiada pewne ograniczenia funkcjonalne
  • są organizacją non profit i potrzebują miejsca na swoją stronę
  • innych z ciekawymi pomysłami

Z uwagi, że jedną z naszych działalności jest SEO i tworzenie stron oraz prowadzimy równolegle kilka projektów, posiadamy kilka hostingów stron (możemy udostępnić tylko miejsce na hostingu współdzielonym, jeżeli oczywiście regulamin danej usługi nie będzie zabraniał udostępniania usługi osobom trzecim), które nie są wykorzystywane nawet w 30-40%, przez co możemy wesprzeć adeptów tworzenia stron lub innych zainteresowanych.

Wszystkich zainteresowanych w sprawie darmowego hostingu prosimy o kontakt mailowy mateusz@techprint.pl. Prosimy o wysyłanie rozsądnych i przemyślanych próśb, gdyż nie świadczymy tej usługi z nastawieniem komercyjnym, a jedynie z uwagi na istniejącą naszym zdaniem potrzebę.

Wracając do początku tego wpisu i wspomnianych 30 złotych za hosting, z pełnym przekonaniem możemy polecić następujące usługi:

  1. HostingHouse.pl – Kliknij tutaj – firma o wielu lat oferuje stabilny hosting stron internetowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Na podstawie własnych doświadczeń wiemy, że jeżeli strona nie wykorzystuje zbyt rozbudowanego motywu np. do WordPressa, lub ktoś nie próbuje umieścić na hostingu rozbudowanego sklepu internetowego, to hosting bardzo stabilnie działa i może obsłużyć naprawdę dużą liczbę użytkowników. Wspomniane wartości ruchu, czyli 15-20 tysięcy miesięcznie dotyczą właśnie tego hostingu.
  2. lh.pl – Kliknij tutaj – hosting, który został zakupiony mniej więcej rok temu i od samego początku sprawia się bardzo dobrze. Panel zarządzania serwerem mógłby mieć nieco odświeżony wygląd oraz tworzenie kont mailowych mogłoby być bardziej intuicyjne, jednak poza tymi powierzchownymi aspektami wszystko jest w jak najlepszym porządku. Na ten moment na hostingu jest kilkanaście stron internetowych (strony HTML + Kilka WordPressów), które generują łącznie około 10-15 tysięcy ruchu co przekłada się na około 15-20 GB transferu miesięcznie.

W początkowym okresie przygody z hostingami warto także rozważyć założenie konta na jednej z dwóch popularnych stron, czyli:

  1. Home.pl
  2. Nazwa.pl

Obie firmy proponują stabilny hosting oraz wiele dodatkowych usług. Niestety ceny usług po okresie promocji dramatycznie rosną.

Skoro wpis jest o darmowych hostingach, to warto wspomnieć o kilku z nich:

  1. hostinger.pl – darmowy hosting może utrzymać prostą stronę internetową. Jeżeli strona internetowa będzie wykorzystywała np. premium szablon do WordPressa, albo darmowy, ale rozbudowany (np. wykorzystujący system Drag&Drop do tworzenia strony lub na stronie będzie zainstalowanych dużo wtyczek), wtedy istnieje ryzyko, że zostaną przekroczone limity np. wykorzystania czasu procesora, limit liczby zapytań do bazy danych (ostatni raz sprawdzałem ten hosting mniej więcej dwa lata temu i było tam kilka bardzo nieoczywistych limitów)
  2. 5v.pl – nie korzystałem
  3. ovh.pl – przy zakupie domeny dodaje gratis bardzo okrojony hosting o powierzchni dyskowej 10Mb, więc nawet popularny WordPress się tam nie zmieści z uwagi na ilość plików. OVH ogólnie jako firma wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie (aktualnie nie korzystam z usług, kiedyś tylko panel zarządzania był bardzo mało intuicyjny)
  4. 000webhost.com – brak zdania
  5. cba.pl – jeden z najstarszych darmowych hostingów, minusem są reklamy.

Uwagi końcowe:

  1. Nie świadczymy usługi darmowego hostingu komercyjnie
  2. Nie świadczymy usługi wsparcia technicznego
  3. Nie gwarantujemy back upów i kopii zapasowych plików, należy we własnym wykonywać kopię plików
  4. Nie gwarantujemy up time serwera na poziomie 100%
  5. Nie gwarantujemy obsługi dużego ruchu internetowego – mamy tutaj na myśli, że np. ktoś wystąpi w popularnym programie telewizyjnym i zareklamuje w nim swoją firmę – duży ruch może ograniczyć dostępność usługi. Oczywiście hosting powinien spokojnie obsłużyć ruch na poziomie 200 dziennie.

Reasumując: Mamy dobre intencje, chcemy udostępnić za darmo hosting, a jak będzie zobaczymy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *